Jadual Liga Super 2021, Kedudukan Carta dan Keputusan Terkini

0
1085
Jadual Liga Super 2021 dan Kedudukan Terkini Carta Liga

[Updated: 10 Mei 2021] Malaysian Football League (MFL) telah mengeluarkan jadual Liga Super untuk musim 2021.

Perlawanan pembukaan Liga Super telah membuka membuka tirai dengan perlawanan sumbangsih Piala Sultan Haji Ahmad Shah yang menemukan juara Liga Super musim lalu, Johor Darul Ta’zim (JDT) dan Kedah Darul Aman FC di Stadium Sultan Ibrahim Iskandar Puteri pada 5 Mac yang lalu.

Sebanyak 12 pasukan akan bertanding bagi melengkapkan jadual perlawanan Liga Super 2021 yang dijangka berlangsung sehingga Ogos ini.

Berikut adalah kedudukan terkini carta dan jadual Liga Super untuk Musim 2021 di Malaysia dan kedudukan carta terkini liga.

Kedudukan Carta Terkini Liga Super 2021

No.PasukanPMSKGBMata
1Johor Darul Ta’zim1393128630
2Terengganu FC13832201227
2Kedah Darul Aman FC13823211326
4Penang FC13643181422
5Selangor FC13544222019
6KL City FC13454171417
7Sabah FC13445171716
8PJ City FC13364101415
9Sri Pahang FC13337162212
9Perak FC13337142112
10*Melaka United FC13355151911
12UiTM FC1302114322
*Melaka United FC dipotong mata menerusi keputusan FIB

Liga Super LS 13

Keputusan Terkini Liga Super

8 Mei 2021 (Sabtu)
SABAH FC (0) VS (1) KEDAH DARUL AMAN FC
Stadium Likas, Kota Kinabalu
09:15 Malam
UITM FC (1)  VS (1) KL CITY FC
Stadium UiTM, Shah Alam
10:00 Malam
Penang FC (0) VS (3) Johor Darul Ta’zim
Stadium Bandaraya, Pulau Pinang
10:00 Malam
9 Mei 2021 (Ahad)
MELAKA UNITED FC (0) VS (0) PJ CITY FC
Stadium Hang Jebat, Melaka
10:00 Malam
PERAK FC (2)  VS (3) SRI PAHANG FC
Stadium Perak, Ipoh
10:00 Malam
SELANGOR FC (1) VS (2) TERENGGANU FC
Stadium Majlis Bandaraya, Petaling Jaya
10:00 Malam

Liga Super LS 14

Akan bersambung pada bulan Julai 2021 dengan memberi laluan kepada skuad Harimau Malaya dalam menghadapi saingan pusingan kedua Kelayakan Piala Dunia 2022/Piala Asia 2023 di Emiriah Arab Bersatu (UAE) dan pasukan JDT, Kedah dan Terengganu dalam menghadapi saingan ACL dan AFC Cup.

Liga Super LS 15

Akan dikemaskini selepas ini

Liga Super LS 16

Akan dikemaskini selepas ini


Keputusan Liga Super Yang Lepas

4 & 5 Mei 2021 – LS 12

KEDAH DARUL AMAN FC (0)VS (1) JOHOR DARUL TA’ZIM
KL CITY FC (3)VS(1) PENANG FC
TERENGGANU FC (3)VS(0) UITM FC
SABAH FC (3)VS(1) MELAKA UNITED FC
SRI PAHANG FC (2)VS(2) SELANGOR FC
PJ CITY FC (0)VS(1) PERAK FC

30 Apri, 1 & 2 Mei 2021 – LS 11

MELAKA UNITED FC (1)  VS KEDAH DARUL AMAN FC (3)
KL CITY FC (1) VS(1) JOHOR DARUL TA’ZIM
SRI PAHANG FC (5)VS(0) UiTM FC
TERENGGANU FC (1) VS(4) PENANG FC
SABAH FC (2) VS(1) PERAK FC
PJ CITY FC (1)  VS(2) SELANGOR FC

23, 24 & 25 April 2021 – LS10

KEDAH DARUL AMAN FC (3)  VS VS (2) KL CITY FC
SELANGOR FC (2)VS(2) SABAH FC
PENANG FC (3)  VS(0) SRI PAHANG FC
UiTM FC (0) VS(1) PJ CITY FC
JOHOR DARUL TA’ZIM (0) VS(1) TERENGGANU FC
PERAK FC (0)  VS(1) MELAKA UNITED FC

16, 17 & 18 April 2021 (LS 9)

SRI PAHANG FC (0)VS (2) JOHOR DARUL TA’ZIM
TERENGGANU FC (1) VS(0) KL CITY FC
SABAH FC (4) VS(0) UiTM FC
PERAK FC (1)VS(1) KEDAH DARUL AMAN FC
MELAKA UNITED FC (2)VS(3) SELANGOR FC
PJ CITY FC (1)VS(1) PENANG FC

9, 10 & 11 April 2021 (LS 8)

KEDAH DARUL AMAN FC (1)VS (1) TERENGGANU FC
KL CITY FC (2)VS(1) SRI PAHANG FC
JOHOR DARUL TA’ZIM (3)VS(0) PJ CITY FC
UITM FC (1) VS(3) MELAKA UNITED FC
SELANGOR FC (3)VS(1) PERAK FC
PENANG FC (1)VS(1) SABAH FC

6 & 7 April 2021 (LS 7)

SABAH FC (1) VS (4) JOHOR DARUL TA’ZIM
SELANGOR FC (1)VS(2) KEDAH DARUL AMAN FC
MELAKA UNITED FC (1)VS(2) PENANG FC
SRI PAHANG FC (1) VS(1) TERENGGANU FC
PERAK FC (3)VS(2) UiTM FC
PJ CITY FC (2)VS(2) KL CITY FC

2 & 3 April 2021 (LS 6)

KEDAH DARUL AMAN  FC (3) VS (1) SRI PAHANG FC
TERENGGANU FC (0) VS(0) PJ CITY FC
Johor Darul Ta’zim (3) VS(0) Melaka United FC
KL CITY FC (0)VS(0) SABAH FC
PENANG FC (2)VS1) PERAK FC
UiTM FC (0)VS(2)SELANGOR FC

20 & 21 Mac 2021 (LS 5)

UiTM  FC  VS (1) KEDAH DARUL AMAN FC 
SELANGOR FC (0) VS(2) PENANG FC
MELAKA UNITED FC (2) VS(1) KL CITY FC
PERAK  FC (2)  VS(2) JOHOR DARUL TA’ZIM
SABAH FC (2)VS(1) TERENGGANU FC
PJ CITY FC (1)VS(0) SRI PAHANG FC

16 & 17 Mac 2021 (LS 4)

PENANG FC (0)VS (0) UiTM FC
SRI PAHANG FC (2) VS(0) SABAH FC
KL CITY FC (3)VS(0) PERAK FC
KEDAH DARUL AMAN FC (3)VS(1) PJ CITY FC
TERENGGANU FC (1)VS(1) MELAKA UNITED FC
JOHOR DARUL TA’ZIM (1)  VS(1) SELANGOR FC

12, 13 & 14 Mac 2021 (LS 3)

PENANG FC (1)VS (1) KEDAH DARUL AMAN FC 
SABAH FC (0) VS(1) PJ CITY FC
UiTM FC (0)VS(4) JOHOR DARUL TA’ZIM
SELANGOR FC (1) VS(1) KUALA LUMPUR CITY FC
MELAKA UNITED FC (0)VS(0) SRI PAHANG FC
PERAK FC (0)  VS(2) TERENGGANU FC 

9 & 10 Mac 2021 (LS 2)

KEDAH DARUL AMAN FC (2) VS (0) SABAH FC 
TERENGGANU FC (3)VS(1) SELANGOR FC
JOHOR DARUL TA’ZIM (2) VS(0) PENANG FC 
PJ CITY FC (2) VS(2) MELAKA UNITED FC 
SRI PAHANG FC (0) VS(2) PERAK FC
KUALA LUMPUR CITY FC (1)VS(0) UiTM FC

5, 6 & 7 Mac 2021 (LS 1)

JOHOR DARUL TA’ZIM (2)VS (0) KEDAH DARUL AMAN FC
PENANG FC (1)VSKUALA LUMPUR CITY FC
UiTM FC (1)VS(2) TERENGGANU FC 
SELANGOR FC (3)VS(1) SRI PAHANG FC
MELAKA UNITED FC (1) VS(1) SABAH FC
PERAK FC (0) VS(0) PJ CITY FC 

Lihat siapa penjaring gol Liga Super 2021 setakat ini.